Güney Başak Plastik Hakkımızda

Geri dönüşüm alanında 20 seneyi aşkın tecrübemizi 2013 yılında Güney Başak Plastik ile bir adım öteye taşıyarak granül üretimi yapmaya başladık. 10 dönüm arazi üzerinde konumlanmış 6 dönümlük kapalı tesislerimizde aylık 500 tonluk imalat kapasitesine ulaştık.

Plastik geri dönüşümü alanında yüksek kalite standartlarını benimseyerek iş ortaklarımıza her zaman aynı kalitede ürünler sunmak adına hizmet ve satın alma süreçlerimizi incelikle tasarladık. Hammadde olarak kullandığımız atıkları yurt dışından ithal ederek kalitemizin sürekliliğini sağlamayı başardık.

Granül imalatı alanında faaliyet göstermeye başladığımız 2013 yılından bu yana hizmet ve kalite politikamızdan ödün vermeyerek başarılarımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Çevre İzin ve Lisans Belgesi” almaya hak kazanarak somutlaştırdık.

Çevreye ve doğaya saygı gösteren Güney Başak Plastik  olarak, topluma faydalı süreçler yönetmeyi sürdürüyoruz. Yurt dışından aldığımız kalitesi değişmeyen atıkları modern üretim hattımızda kaliteli granüller üretmek adına titizlikle işliyoruz.

Hem yerel hem de ulusal ekonomiye katkı sağlayarak başta Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’de ticari faaliyetlerimizi güçlendiriyoruz. Aynı zamanda dünya geneline ihracat yapıyor ve yerli kalitemizi birçok dünya ülkesine tanıtıyoruz. Sürdürülebilir başarılarımızla plastik geri dönüşümü faaliyetlerimizin faydasının giderek arttırılmasını amaçlıyoruz.

Üretim Hattımız

Üretim hattımızın özellikleri ve kapsamı gereği plastik geri dönüşümü işi yapıp granül imal eden birçok firmadan farklılaşıyoruz. İmalat süreçlerimizi yüksek kalite hedefi doğrultusunda derinleştirerek “Neden Güney Başak Plastik?” sorusuna verilecek yanıtları çoğaltıyoruz.

Yurt dışından temin ettiğimiz plastik atıkları, imal edeceğimiz ürünlerin gerektirdiği şekilde ayıklayarak süreci başlatıyoruz. Ürettiğimiz malların kalitesinin standartlarının yüksek olması için ön ayıklama sürecinde titizlikle çalışıyoruz.

Ön ayıklama sürecinden sonra kırma işlemini yapıyor ve ayırdığımız atıkları parçalama ünitesine gönderiyoruz. Bu aşamada plastik atıkları 8-12 ml aralığında büyüklüğe sahip parçalara ayırıyoruz.

Ön ayıklama sürecinden sonra parçalanan plastik atıkları yıkama hattına alıyoruz. Yıkama hattımızda bulunan 4 adet yüksek devirli çırpıcı ve 3 adet havuz ile atık maddelerin sterilizasyon sürecini gerçekleştiriyoruz. Normalde daha az aşaması bulunan yıkama sürecinin kapsamını arttırarak iş ortaklarımıza en kaliteli imalatı yapmayı amaçlıyoruz.

Yıkama hattından çıkarılarak kurutulan hammaddeleri 2 bölmesi filtrasyon ünitesinden geçirerek granül üretim sürecimizi tamamlıyoruz.

İmal ettiğimiz tüm ürünlerin yüksek kalite standartlarını sağlaması adına özel olarak tasarladığımız üretim hattımızın sağladığı tüm avantajları iş ortaklarımıza yansıtıyoruz.